10 priežasčių kodėl ūkio paskola gali reikšmingai prisidėti prie jūsų žemės ūkio verslo augimo

Dirbantys žemės ūkyje puikiai žino, kad ūkininkavimas gali būti brangus užsiėmimas, reikalaujantis nemažų pirminių investicijų. Tinkama technika bei kiti įrengimai kainuoja išties nemažai, tad jos įsigijimui prireikia papildomo finansavimo - ypatingai, jei esate jaunasis ūkininkas. 

Ūkio paskolos yra pritaikytos individualiems ūkio poreikiams, atsižvelgiant į ūkio pinigų srautus, tad patogus finansavimo sprendimas padeda įgyvendinti visas plėtros idėjas. O jų gali būti labai įvairių.

Pateikiame keletą idėjų kaip galite panaudoti finansavimą savo ūkio vystymui:

Ūkio technikos parko atnaujinimas

Tiesa ta, jog žemės ūkio verslo neįmanoma sėkmingai vystyti be specializuotos technikos. Nuo traktorių iki drėkinimo sistemų - naudojama technika daro nemažą įtaką ūkio našumui ir sėkmei. Aukštos kokybės moderni įranga ne tik tarnauja ilgiau, bet ir palengvina ūkio darbus. Tiesa, tokia įranga reikalauja nemažai investicijų. Prieš priimdami sprendimą investuoti į technikos atnaujinimą, nuodugniai peržvelkite galimybes įsigyti ir apskaičiuokite kiek laiko prireiks įrangai atsipirkti. Svarbu atkreipti dėmesį, jog atnaujinta technika nereikalaus tiek daug investicijų į remontą kaip senoji ir eksplotavimo išlaidos ženkliai sumažės. 

Vis tik planuojant technikos įsigijimą svarbu apskaičiuoti ar tikrai verta įsigyti naują įrangą - gal pakanka investuoti į jau turimos technikos remontą. Žinoma, prieš tai reikėtų apsvarstyti kiek investicijų remontas pareikalautų ir kiek atnaujinta technika dar galėtų tarnauti ūkio reikmėms. Tiesa, siekiant padengti remonto išlaidas gali kreiptis dėl apyvartinio kapitalo papildymui skirtos paskolos. Ne tik pritaikysime mokėjimo grafiką pagal Jūsų poreikius, bet ir pats išmokėjimo procesas netruks ilgai, tad galėsite greičiau pradėti visus darbus.

Būtinų prekių verslo veiklai palaikyti įsigijimas

Ko reikia norint auginti grūdus? Sėklų ir žemės! Jei tik būtų taip paprasta ūkininkauti. Kiekvienas ūkininkas puikiai žino, kad taip pat reikia įrangos (kaip jau aptarėme anksčiau), trąšų, įvairių įrankių ir, žinoma, pinigų šioms ir visoms kitoms išlaidoms, susijusioms su ūkio veikla padengti.

Ūkio paskola gali padėti jums tinkamai pradėti ūkininkauti įsigyjant būtinus reikmenis, nesvarbu, ar tai būtų sunkvežimis bulvių, ar telyčių banda.

Nepamirškite, kad iki derliaus nuėmimo ir jo pardavimo, negeneruosite pajamų, todėl atitinkamai suplanuokite paskolos sumą - jums gali prireikti pasiskolinti tiek, kad padengtumėte veiklos išlaidas, kol pradėsite gauti pajamas.

Investicijos į žemės

Žemės ūkio paskolos gali būti naudojamos žemei pirkti arba nuomotis. Žinoma, rasti tinkamų žemės plotų ūkininkavimui nėra pats lengviausias uždavinys žinant tai, jog dar reikia atsižvelgti į tai, kokiu ūkininkavimu planuojate užsiimti. Prieš skolinantis plėtrai svarbu išsiaiškinti, kokios žemės ir kiek jos jums reikia bei kiek ji kainuos, kad galėtumėte nuspręsti, kiek skolintis.

Tiesa, siekiant įsigyti nedidelius žemės plotus ir skolinantis iki 10.000 € dabar net nereikia užstato, o pateikus visus reikiamus dokumentus, galite tikėtis paskolą gauti jau kitą dieną.

Paskolų refinansavimas

Jei jau turite negrąžintų žemės ūkio paskolų, kurių sąlygos arba paskolos grąžinimo grafikas nėra patogus, gali būti, kad protingiau būtų jas refinansuoti. Tai reiškia, kad reikia imti naują paskolą geresnėmis sąlygomis ir gautomis lėšomis padengti senąją. Žinoma, tokiu atveju turite naują finansinį įsipareigojimą, tačiau jis gali būti labiau pritaikytas Jūsų poreikiams - pavyzdžiui pagal ūkio gaunamų pajamų periodus paskirstytos paskolos įmokos bei ilgesnis paskolos periodas, kuris leis paskolą grąžinti mažesnėmis dalimis.

Šį sprendimą tikslinga priimti tik tuo atveju, jei nauja paskola turi daugiau privalumų, todėl geriausia pasitarti su mūsų ūkio finansų ekspertas ir įsitikinti ar toks sprendimas yra tikslingas Jūsų atveju.

Rinkodaros kampanijos ir reklama

Jei norite sukurti savo produkcijos prekės ženklą, turėsite reklamuoti savo gaminius visuomenei ir pardavėjams. Ryšių su visuomene ir rinkodaros išlaidos gali iš tiesų padidėti - nuo interneto svetainių iki logotipų ir tikslinių reklamos kampanijų.

Jei nesate susipažinę su rinkodaros praktika, galite pasitarti su konsultantu ir nuspręsti, kokie kanalai jums bus veiksmingiausi. Gautas žemės ūkio paskolos lėšas galite naudoti savo ūkio matomumui didinti - tik įsitikinkite, ar investuoti pinigai atneš Jums didžiausią naudą.

Ūkio atnaujinimo darbai

Norint užtikrinti didžiausią ūkio našumo lygį, juos jį reikia nuolat prižiūrėti ir atnaujinti tam tikrose vietose. Žemės ūkio paskola gali būti panaudota investicijų reikalaujantiems žemės ar infrastruktūros atnaujinimams bei įrangos ar statinių remontui. Dėl atliktų atnaujinimų jūsų verslas gali tapti pelningesnis, o produktai - geresni. Be to, vis daugiau ūkininkų siekia neatsilikti nuo naujausių etiško ir ekologinio ūkininkavimo bei žemės priežiūros tendencijų. Tai reiškia, kad iš pradžių reikia skirti lėšų patobulinimams, bet ilgainiui gauti didesnes išmokas. Tik įsitikinkite, kad dalį savo biudžeto panaudojate didiesiems patobulinimams reklamuoti!

Rizikos mažinimas

Ūkininkavimas yra nepastovus verslas. Niekada nežinote kokius iššūkius atneš ateinantys metai ir kaip seksis auginti derlių ar laikyti gyvulius. Kaip ir visi kiti verslai, esate priklausomi nuo vartotojų ir pirkėjų sprendimų įsigyti, o prekių kainos yra labai nepastovios.

Be to, ūkininkavimas yra sezoniškas. Lėtuoju sezonu jums gali prireikti grynųjų pinigų, kad būtų galima padengti su ūkio išlaikymu susijusias išlaidas. Siekdami apsisaugoti nuo nuosmukių, galite pasinaudoti žemės ūkio finansavimo sprendimais. Gautą paskolą naudokite veiklos išlaidoms padengti - neįmanoma suplanuoti ir apsisaugoti nuo visų nenumatytų atvejų, todėl žemės ūkio paskolos yra tam, kad padėtų jums išgyventi sunkmetį.

Einamųjų veiklos išlaidų padengimas

Žemės ūkio paskolą galite naudoti, kad sumokėtumėte darbuotojams, padengtumėte sąskaitas ir padengtumėte kitas sezonines išlaidas. Tai nėra amžina - užauginus stabilų ūkį ir planuojant ūkio finansus galėsite padengti savo išlaidas patys. Tačiau tuo tarpu žemės ūkio paskola gali padėti jums užtikrinti nenutrūkstamą veiklą.

Atsigavimas po stichinių nelaimių

Visuomet yra tikimybė susidurti su sausra, potvyniu, gaisru, vabzdžių ar ligų antplūdžiu ir kitomis grėsmėmis, kurios gali rimtai pakenkti jūsų galimybėms tais metais gauti pajamų. Kai taip atsitinka, galite imti žemės ūkio paskolą, kuri padės padengti remonto, veiklos išlaidas ir pan. Be to, riziką galite dar labiau sumažinti kreipdamiesi dėl paskolos pasėlių ar galvijų draudimui. Tiesa, daliai draudimo išlaidų padengti galite kreiptis ir dėl valstybės paramos.

Projektų įgyvendinimas

Dažnas į plėtrą orientuotas ūkininkas siekia gauti valstybinę paramą investicinių planų įgyvendinimui. Ši priemonė ypatingai padeda mažiems ūkiams greičiau augti ir didinti ūkio našumą. Tiesa, dažnas paramos projektas kompeksuoja tik dalį finansuojamo objekto sumos, tad likusią galite padengti paėmę Jūsų poreikius atitinkančią paskolą. Tiesa, dabar jau galite teikti paraiškas Nacionalinei Mokėjimo Agentūrai (NMA) dėl paramos investicijoms į žemės ūkio valdas gavimo. Jei dalį investicijos sumos planuojate skolintis iš finansinių įstaigų, tuomet kartu su verslo planu, turėsite NMA pridėti ir finansų įstaigos pažymą, numatančią galimybę finansuoti Jūsų projektą. „HeavyFinance“ šią pažymą gali suteikti NEMOKAMAI vos per 1-2 darbo dienas nuo būtinos informacijos pažymai užpildyti pateikimo.

Tad kokios išvados?

Jei užsiimate žemės ūkio veikla, žinote, kad su ūkio valdymu susijusios išlaidos gali būti didelės. Žemės ūkio paskola skirta padėti ūkininkams pakelti esamą ūkį į kitą lygį. Išmintingai panaudoję gautas lėšas būsite kelyje į klestinčią ūkininkavimo ateitį.

 Jei ieškote lanksčių finansavimo sprendimų "HeavyFinance" yra pasiruošusi padėti. Teikiame paskolas tik ūkininkams, todėl gerai suprantame jūsų problemas ir poreikius. Mumis pasitiki jau daugiau nei 200 Lietuvos ūkininkų. Užpildykite trumpą formą ir mes su jumis susisieksime aptarti jūsų ūkio finansavimo poreikius.


Atgal