5 didžiausios žemės ūkio technikos bendrovės

Žemės ūkio sektorių į priekį sparčiai stumia eksponentiškai augantis žmonių skaičius pasaulyje. Kad atlieptų besikeičiančius poreikius, ūkininkai turi įsigyti papildomos technikos ir didinti našumą.

Liepą atliktoje mokslininkų studijoje prognozuojama, kad 2064 m. pasaulyje gyvens 9,7mlrd žmonių. Šiuo metu pasaulio populiacija sudaro apie 7,8 mlrd. žmonių. Tokie spartūs pokyčiai reiškia, kad pasaulyje nuolat augs ne tik ūkininkų, bet ir jiems reikalingą produkciją gaminančių bendrovių svarba. Specializuotų paskolų žemės ūkiui platforma „HeavyFinance“ pateikia Jums penkias stambiausias žemės ūkio technikos bendroves, kurios, tikėtina, bus tarp pagrindinių ūkininkų pasirinkimų ir ateityje.

1. Deere and Company

2019 Pajamos: 34.5 mlrd. €

1837 m., Ilinojaus valstijoje, JAV, John Deere pastebėjo, kad ūkininkų plūgai, pritaikyti smėlėtai rytinių valstijų dirvai, nesuaria storos stepių žemės. Būdamas kalvis, jis pats sumeistravo savo pirmąjį žemės ūkio padargą ir taip pamatė puikią nišą tolimesnei veiklai. Po kelerių metų jis jau pagamino 100 plūgų ir bendrovės plėtra įgavo pagreitį.

Nuo pirmojo plūgo, 1837 m., John Deere suprojektavo, pagamino ir pardavė apie 690skirtingų traktorių modelių. Dabar, „Deere & Co“, yra didžiausia žemės ūkio technikos gamintoja pasaulyje bei vieną stambiausių statybų, miškininkystės, vejos priežiūros įrangos tiekėjų.

2. CNH N.V. Industrial

2019 Pajamos: 24.8 mlrd. €

„CNHN.V. Industrial“ yra stambių susijungimų ir įsigijimų dėka sparčiai išaugusi žemės ūkio technikos gigantė. Joje susilieja 1842 m. įkurtos „Case Corporation“, 1895 m. pradėtos „New Holland“ patirtis.

Šios dvi bendrovės susijungė 1999 m. ir tai buvo vienas stambiausių sandorių žemės ūkio technikos rinkoje. Beje, 2013 m. ši nauja kompanija formaliai susijungė su savo didžiausia akcininke - gerai žinoma Italijos automobilių ir technikos gamintoja „Fiat“. Taip buvo galutinai buvo suformuota dabartinė „CNH Industrial N.V.“

Bežemės ūkio technikos rinkoje puikiai žinomų prekės ženklų „New Holland“ ir„Case“, šiuo metu ji dar valdo „Astra“, „Iveco“, „Heuliez Bus“, „Steyr“ ir kitus sunkiosios technikos prekės ženklus.

3. Kubota

2019 Pajamos: 15.6 mlrd. €

„Kubota“ dirba žemės ūkio sektoriuje jau daugiau kaip 100 metų, o jos veikla prasidėjo nuo metalo gaminių pardavimo Osakoje, Japonijoje. Tai yra didžiausia traktorių bei ūkio technikos gamintoja Japonijoje bei viena didžiausių pasaulyje: nuo ryžių persodinimo įrenginių iki kombainų.

Japonijoje,,,Kubota“ kombainai ir ryžių persodinimo įrenginiai padėjo mechanizuoti derliaus persodinimą ir nuėmimą. Įranga greitesniam ryžių laukų apdirbimui paskatino „Kubota“ augimą visoje Azijoje. Pavyzdžiui, tokioje itin daug ryžių auginančioje valstybėje kaip Tailandas, „Kubota“ traktoriai užima pirmą vietą pagal pardavimus. Tačiau kompanija neapsiriboja vien Azija ir pasiūlo Europos rinkai pritaikytos technikos.

4. AGCO Corporation

2019 Pajamos: 8.01 mlrd. €

Nors AGCO įkurta tik 1990 m., joje taip pat susijungia daugiau nei šimtmetį kaupta žemės ūkio technikos gamybos patirtis. Jos ištakos išplaukia iš daugiau nei 150metų Vokietijoje įkurtų verslų, o pati bendrovė buvo pradėta įsigijus kompanijos „Klöckner-Humboldt-Deutz“ antrinės įmonės padalinį Šiaurės Amerikoje.

1994.AGCO įsigijo pasaulyje gerai žinomą žemės ūkio technikos gamintoją „Massey Ferguson“, o 2004 m. Suomijoje įkurtą traktorių gamintoją „Valtra“. Kompanijos istorijoje yra ir daugiau įvairių įsigijimų bei jungtinės veiklos susitarimų su kitomis sektoriaus milžinėmis. Jų dėka šiuo metu AGCO valdo „Challenger“,„Fendt“, „GSI“, „Massey Ferguson“, „Valtra“ ir kitus žemės ūkio technikos prekės ženklus. AGCO gamina traktorius, kombainus, šieno bei pašarų paruošimo įrenginius, purkštuvus, sėjamąsias bei kitą ūkininkams reikalingą techniką.

5. Claas

2019 Pajamos: 3.8 mlrd. €

1913 metais Vokietijoje, būdamas 25-erių, Augustas Claas pradėjo gaminti ir pardavinėti šiaudų rišimo įrenginį. Prie jo greitai prisijungė dar du broliai ir taip gimė pasaulinis žemės ūkio technikos verslas, kurį vis dar valdo Claasų šeima. 1936 m. bendrovė sukūrė pirmą Europos žemės sąlygoms pritaikytą javų kombainą, kuris sudomino visą Europą. Vėliau bendrovė plėtė savo technikos asortimentą įtraukdama žemės ūkio presus, traktorius ir kitas darbo mašinas. Į „Claas“ gaminių asortimentą taip pat įeina pažangiausios žemdirbystės informacinės technologijos.

Beje, 2011 m. „Claas Lexion 770“ javų kombainas pateko į Gineso rekordų knygą per 8valandas nukuldamas 675,84 tonos grūdų.

Finansinė pagalba perkantiems

100hektarų žemės valdantis ūkininkas dažnai turi bent 10 technikos vienetų. Nors žemės ūkio mašinos brangios, jos padeda išspręsti darbuotojų stygių agro verslo sektoriuje, padidina ūkio našumą ir padeda būtinus darbus atlikti laiku.

Laimonas Noreika, specializuotas paskolas žemės ūkiui teikiančios bendrovės „HeavyFinance“ vadovas, pasakoja, kad Lietuvoje ūkininkams gauti reikiamą finansavimą technikai įsigyti vis dar sudėtinga. Todėl „HeavyFinance“ ne tik prisitaiko prie kiekvieno ūkininko individualių poreikių, bet ir stengiasi visus dokumentus sutvarkyti neatitraukdama ūkininkų nuo jų darbų. Be to, susitarus dėl sąlygų, pinigai ūkininką pasiekia per savaitę, kad įsigijama technikos priemonė kuo greičiau pradėtų kurti vertę ūkyje.

„Individualizuoti sprendimai ir greitis ūkininkams labai svarbūs. Jų situacijos labai skirtingos, todėl ir finansų institucijos į juos turėtų pažvelgti atidžiau nei tik atsiversdamos veiklos pelno/nuostolio ataskaitą ir pagal ją priimdamos sprendimą“, - aiškina Laimonas Noreika.

Atgal