Pasėlių ir galvijų draudimas: ką reikėtų žinoti prieš siekiant suvaldyti galimos žalos riziką?

Žemės ūkio sektorius yra vienas paveikiausių sektorių klimato kaitai. Derliaus kokybė ir gausa tiesiogiai priklauso nuo kritulių kiekio, saulės kaitros ir įšalo. Net ir tinkamai prižiūrint pasėlių būklę, numatyti ir visiškai išvengti gamtos stichijų keliamas rizikas yra nelengvas uždavinys. 

Gyvulininkystės ūkiai taip pat nėra atsparūs nenumatytiems atsitikimams - nors gamtos reiškiniai jų produkcijai turi šiek tiek mažiau įtakos, vis tik įvairios ligos, traumos ar kiti išorės poveikiai, kaip laukinių žvėrių išpuoliai, gali taip pat lemti nuostolius. Nors dėl būsimo derliaus ūkininkai niekada nėra iki galo užtikrinti, jie gali imtis veiksmų, siekdami sumažinti gamtos ir kitų reiškinių keliamą riziką.

Draudimo nauda

Pasėlių ar galvijų draudimas yra pirminis rizikos mažinimo įrankis, kuris padeda ūkininkams nelaimės atveju gautomis išmokomis padengti nuostolius. Be pasėlių ar galvijų draudimo, žemės ūkio produkcijos nuostoliai pakenktų bendrai ūkio finansinei situacijai, sukeldami darbo vietų praradimą bei pašlijusią finansinę ūkio situaciją.

Žinoma, esant palankioms klimato sąlygoms ir suvaldžius netikėtumus, draudimas naudos neduoda. Vis tik klimato pokyčius numatyti yra sunku, tad draudimas gali padėti jaustis ramiau ir būti labiau pasiruošus įvairioms situacijoms.  

Valstybės parama pasėlių draudimui

Dažnas ūkininkas atsisako minties apie draudimą vien dėl išaugusių kaštų. Vis tik savo pasėlius ar galvijus apdraudę ūkininkai gali kreiptis dėl draudimo išlaidų kompensacijos. Teikiant paraiškas, galima susigrąžinti iki 70 proc. draudimo įmokos sumos nepaisant to, ar įvyko draudžiamasis įvykis ar ne. Tokiu atveju draudimo išlaidos gali ženkliai sumažėti ir tapti prieinamos didesniam ūkininkų ratui.

Svarbu ir tai, jog draudimo kompensacijas gali gauti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, vykdantys žemės ūkio veiklą. Be to, tas pats asmuo ar įmonė gali kreiptis dėl kompensacijos pagal visas sudarytas tokio tipo draudimo sutartis.

Nuo ko galima drausti pasėlius ar galvijus?

Žieminiai pasėliai dažniausiai yra draudžiami nuo įšalo, bet juos taip pat galima drausti nuo krušos, liūčių, audrų, laukinių gyvūnų padarytos žalos, ugnies ar vagystės. Draudimas nuo gaisrų yra ypač aktualus karštomis javapjūtės dienomis, kuomet pasėliai gali lengvai pasigauti žiežirbą nuo įkaitusių technikos detalių.

Galvijų savininkai taip pat gali drausti gyvulius nuo ugnies ar vagystės, be to jiems aktualus draudimas nuo ligų, traumų ar išorės poveikių.

Jei svarstote apie pasėlių ar galvijų draudimą, tačiau tam šiuo metu trūksta apyvartinių lėšų, HeavyFinance gali Jums suteikti finansavimą draudimo įmokoms. Užpildykite trumpą užklausą ir greitu metu susisieksime su Jumis aptarti Jūsų ūkio poreikių.


Atgal